Ведення для господарської діяльності для ФОП це не лише економічні ризики, отримання прибутку, а й складний процес подання звітності до контролюючих органів. Деякі підприємці намагаються самостійно вести облік свого ФОП, інші ж спрощуються собі роботу та звертаються за допомогою до бухгалтерів.
Але чи так все складно, як може здатися на перший погляд?
Подання звітності для ФОП
Згідно чинного законодавства України кожен ФОП зобов’язаний регулярно звітуватися перед державою та сплачувати податки, враховуючи систему оподаткування, яку він обрав для своєї діяльності – чи то спрощену систему оподаткування (єдиний податок), чи загальну систему оподаткування (податок на прибуток).
ФОП платник єдиного податку 1-2 груп
- подає Податкову декларацію платника єдиного податку щороку. Річна звітність подається протягом 60 календарних днів після закінчення звітного року;
ФОП платник єдиного податку 3 групи
-
подає Податкову декларацію платника єдиного податку щокварталу. Квартальна звітність подається протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу;
ФОП на загальній системі оподаткування
- Податкова декларація про майновий стан i доходи подається щороку до 01 травня наступного року.
Зауважимо, що ФОПи зобов’язані подавати також звітність по ЄСВ, яка має бути у складі річної податкової звітності до контролюючого органу за основним місцем обліку.
Документи, які необхідні для складання звітності
Головним джерелом для заповнення декларації є Книга обліку доходів для підприємців платників 1,2 та 3 групи, які не є платниками ПДВ, та Книги обліку доходів і витрат для підприємців 3 групи-платників ПДВ.
На сьогоднішній день обов’язкова реєстрація книг у податкових органах відмінено як і формат. Книгу можна вести у довільній формі та форматі (в електронному вигляді або паперовому). Головне, щоб ключові показники були виділені та була можливість чітко відслідковувати обсяг доходу на конкретну дату.
Інші форми звітності ФОП
Підприємець 1 та 2 груп часто думають, що звітність – це лише річна проблема. Адже податкова декларація та Додаток 1 подаються 1 раз на рік до 01 березня наступного року, що наступає за звітним. Але це не завжди так.
В залежності від особливостей підприємництва та майна, що використовується у господарській діяльності можливе звітування за екологічним податком, податком на землю тощо. В разі надання в оренду житла або послуг з тимчасового проживання (готельних послуг) виникає необхідність утримувати з туристів туристичний збір та звітувати по ньому.
Також існує статистична звітність. Ми можемо не завжди знати і розуміти для чого здавати якусь «нікому не потрібну статистику», але саме на підставі статистичних даних формуються показники державного та місцевого бюджетів на наступний рік.
Усі дати та терміни запам’ятати дуже складно. Тай потрібно знати як подати звітність через які портали.
Щоб не отримати штраф за несвоєчасно поданий звіт або помилки у цьому, варто довірити цю процедуру професіоналам. Ми компанія BUHSOFT надаємо кваліфіковану допомогу ведення підприємницької звітності.
З нами ви:
- не проґавите дедлайни подачі звітів;
- не будете витрачати власний час, щоб розібратись, коли і які саме звіти подавати;
- не будете нервувати щодо правильності заповнення податкової декларації.
- Ми здійснимо податковий розрахунок сум доходу, а також заповнення об’єднаного звіту щодо ЄСВ. У разі потреби ми також подамо уточнюючий звіт з ЄСВ.
- надамо консультацію для обізнаності.
Підприємці різних форм оподаткування повинні регулярно подавати звітність. Як правильно визначити терміни подачі звітів, уникнути помилок і уникнути штрафів за прострочену подачу звітів? Звертайтеся до наших фахівців BUHSOFT ! Ми готові допомогти вам забезпечити вчасну та вірну звітність.