Розібратися з нюансами роботи РРО чи ПРРО – одна з першочергових задач для українських підприємців. Адже податківці відновили перевірки та готові ретельно слідкувати за роботою бізнесу. Сьогодні розповідаємо про те, як працювати з РРО і які наслідки - штрафів може вберегтися використання програмних кас.
з 1 січня 2022 року використання РРО стало обов’язковим для всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп оподаткування. РРО/ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку І групи оподаткування та платниками, які не здійснюють розрахункових операцій.
Суб’єктам господарювання нагадують, що з 01.10.2023 відновили відповідальність платників податків за порушення Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». І в разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, застосовуються фінансові санкції.
ПРРО - (програмний реєстратор розрахункових операцій) – це софтверне рішення для реєстрації розрахункових операцій, яке можна використовувати на звичайному смартфоні, планшеті чи іншому гаджеті (наприклад, ноутбуці).
Є також варіант покупки спеціального пристрою з уже преінстальованим ПРРО
Апаратний РРО негайно після проведення операції фіскалізує та друкує чеки, далі вони зберігаються у нього у захищеній пам’яті. А програмний РРО при фіскалізації чека зв’язується через інтернет із сервером державної податкової служби (ДПС), тобто чеки зберігаються на сервері ДПС. Тому вже всі усановлюють собі нові застосунки ПРРО і вільно користуються.
Таким чином, після кожної успішної платіжної операції до державної податкової служби надходить інформація про суму покупки, номенклатуру, опис покупки (якщо не вказано детальну номенклатуру), тип податку, збір і його розміри, найменування юрособи або ФОП, ПІБ касира, ідентифікатор чека, дату, версію протоколу.
Зазвичай при використанні ПРРО продавець надсилає покупцю чек або його ідентифікатор на електронну пошту або в месенджер.