Зміст |
Крок 1. Потрібно вказати адресу своєї реєстрації
Крок 2. Зазначити один або декілька КВЕДів
Крок 3. Необхідно вказати, чи працювали ви на Єдиному податку протягом поточного року
Крок 4. Обираємо тип оподаткування
Крок 5. Треба вказати місце провадження господарської діяльності
Крок 6. Вказуємо контактні дані: номер або номери телефону
Крок 7. Перевірити заяву та підписати її КЕП
Реєстрація ФОП детальна інструкція
Реєстрація ФОП відбувається досить просто потрібно кількох простих маніпуляцій за комп’ютером. Знадобиться не більше 15 хвилин. Жодних очікувань і перевірок заяв вручну – все відбувається автоматично.
Ще до того, як почнете реєструватися на приватного підприємця, варто пам'ятати про кілька нюансів.
Перший: для реєстрації ФОП онлайн майбутній підприємець має обрати КВЕД (класифікатор видів економічної діяльності) — для означення виду (чи видів) діяльності, яким ФОП і буде займатися. Список усіх КВЕДів є на офіційному сайті.
Другий: для оформлення онлайн-заяви про реєстрацію ФОП вам потрібно обов'язково мати електронний цифровий підпис (ЕЦП).
Щоб його отримати, потрібно звернутися в податкову або до постачальників довірчих електронних послуг які сформують вам ваш електронний цифровий підпис.
Далі потрібно перейти на портал Дія й авторизуватися (зареєструватися) в кабінеті громадянина.
Потім – заповнюємо онлайн-форму, яка складається з семи кроків на основі своїх документів : паспорт, індифікаційного коду та місця прописки або ВПО.
Крок 1. Потрібно вказати адресу своєї реєстрації, якщо вона не підтягнулася автоматично.
Крок 2. Зазначити один або декілька КВЕДів. КВЕД або ж класифікатор видів економічної діяльності – це код, який містить усі можливі напрямки роботи підприємств. ФОП має право займатися бізнесом тільки за тими кодами, які записані в його реєстраційних документах. Повний перелік – за посиланням.
Що потрібно враховувати при виборі КВЕД
- Точно визначте вид своєї діяльності
- Визначте всі КВЕДи, які можуть вам знадобитися в майбутньому
Закон ніяк не регламентує максимальну кількість КВЕДів, тож що більше видів ви зазначите – то краще, адже через некоректний вибір вас можуть оштрафувати. Водночас немає потреби вказувати види діяльності, за якими ви не плануєте отримувати прибуток.
Втім, якщо ви забули вписати якийсь КВЕД, це можна зробити в будь-який момент пізніше через додаток або портал «Дія».
Щойно новий КВЕД буде зареєстрований для вашого ФОП, можна починати вести по ньому діяльність, продавати послуги чи товари та приймати платежі.
Наприклад, у вас може бути зазначені такі КВЕДи:
· 73.20 Дослідження кон’юнктури ринку та виявлення громадської думки (основний);
· 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на вебвузлах і пов’язана з ними діяльність;
· 63.12 Вебпортали;
· 74.20 Діяльність у сфері фотографії
· 86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров'я.
Крок 3. Необхідно вказати, чи працювали ви на Єдиному податку протягом поточного року. Якщо так, то знову обрати Єдиний податок для подальшої роботи ви не зможете. Якщо ні, то жодних проблем не буде.
Крок 4. Обираємо тип оподаткування:
Сьогодні в Україні використовується дві системи оподаткування: загальна та спрощена (єдиний податок).
Загальна система підходить для великих підприємств із великою кількістю найманих працівників і значними доходами та витратами, тут дозволені будь-які види бізнесу, а розмір податку визначається відсотком від суми чистого прибутку за місяць.
Спрощена система оптимальна для невеликих бізнесів із відносно дрібними доходами та невеликою кількістю працівників. Підприємці на цій системі сплачують єдиний податок (ЄП) – фіксовану суму чи відсоток від обсягу доходу.
Підприємці, які перебувають чи то на загальній, чи то на спрощеній системі оподаткування, можуть бути як платниками, так і неплатниками ПДВ (податку на додану вартість). Бізнеси на загальній системі зобов’язані зареєструватися платником ПДВ, якщо обсяг їхнього доходу за останні 12 календарних місяців перевищив 1 млн грн (стаття 181 ПКУ).
Обираючи групу платників ЄП, майбутній ФОП має керуватися очікуваним розміром доходу за календарний рік, видами діяльності, кількістю найманих працівників та іншими факторами. Умови кожної групи описані в статті Які обрати групу ФОП?
- · загальна система не має обмежень за видами діяльності, кількості працівників, річним оборотом. Можна працювати по бартеру. Оподатковується те, що залишилося після оплати витрат на ведення діяльності, а також ПДФО (18%), військовий збір (1,5%), ЄСВ (22%)
- спрощена система поділяється на три групи та залежить від КВЕДів. Найпоширеніша в Україні – 3 група. Ставка єдиного податку по ній залежить від доходу: 5% для неплатників ПДВ, 3% для платників ПДВ. Докладніше про оподаткування ФОПів у 2024 році ми писали тут.
Врахуйте, що ФОП може вести діяльність у будь-якому місті України, але оформлення можливе тільки за місцем прописки.
Якщо ви не знаєте, який тип оподаткування вам підходить, можете пройти тест за посиланням.
Крок 5. Треба вказати місце провадження господарської діяльності. Це або в межах усієї України, або за адресою реєстрації ФОП, або за іншою адресою. Якщо ви відкриваєте ФОП, щоб працювати на фрилансі, краще обрати перший варіант – у межах усієї України.
Крок 6. Вказуємо контактні дані: номер або номери телефону, електронна адреса, адреса сайту (необов’язково). Підтягнутися інформація має автоматично. Утім, краще залишити актуальні дані.
Крок 7. Перевірити заяву та підписати її КЕП.
Заповнена заява на реєстрацію ФОП буде перевірена й автоматично надіслана до ЄДР для проведення державної реєстрації в автоматичному режимі без участі державного реєстратора.
Відповідні відмітки про систему оподаткування проставляються в заяві й автоматично направляється до податкової за місцем вашої реєстрації або за місцем провадження господарської діяльності.
Статус заяви можна перевірити у кабінеті громадянина.
Після того, як запис про реєстрацію ФОП з’явиться в Єдиному державному реєстрі, впродовж 2 робочих днів ви можете отримати виписку з реєстру в кабінеті громадянина або у ЄДР за кодом доступу – він надійде вам на пошту.
Онлайн реєстрація ФОП є одним із найзручніших і найпопулярніших способів. Потрібна консультація звертайтесь до нас ми допоможимо відкрити вам ФОП та навчимо як його вести самостійно.